
PETIG Hydrocut HC 540 C Hydrauli-käyttöinen Vaijerileikkuri
Hinta alkaen - Kysy tarjous
- Hydraulikäyttöinen vaijerileikkuri erittäin raskaaseen ammattikäyttöön
- Teräsvaijerit enintään Ø 40 mm
- Erittäin suuri leikkuuvoima 675 kN
- Toimitetaan leikkurin, korkeapaineletkun ja ohjauskaapelin kanssa
PETIG Hydrocut HC 540 C on erittäin järeä ja pitkäikäinen hydraulikäyttöinen vaijerileikkuri, joka on suunniteltu kaikkein vaativimpiin teollisiin ja infrastruktuurin käyttökohteisiin. Laite soveltuu teräsvaijereiden katkaisuun enintään 40 mm halkaisijaan asti, ja sen poikkeuksellisen suuri 675 kN leikkuuvoima mahdollistaa paksujen ja kovien vaijerien hallitun ja turvallisen leikkauksen.
Leikkurissa on pyöritettävä ripustus ja pistoolikahva, jotka helpottavat käyttöä raskaissa työympäristöissä ja parantavat ergonomiaa. Käyttötarpeen mukaan saatavilla on kolme erilaista terävaihtoehtoa, joilla leikkuri voidaan optimoida eri vaijerityypeille ja kuormituksille.
Hydraulipumppuyksiköt myydään erikseen. HC 540 C on yhteensopiva PETIGin KA 22-, KA 44- sekä RKP 7 -hydraulipumppujen kanssa, jolloin leikkuunopeus voidaan sovittaa työn vaatimusten mukaiseksi. Toimitukseen sisältyvät leikkuri, korkeapaineletku ja ohjauskaapeli.
Onko sinulla kysymyksiä tuotteesta?
Älä epäröi ottaa meihin yhteyttä ja kysyä lisää tästä tuotteesta. Täytä oheinen yhteydenottolomake, soita meille tai lähetä sähköpostia, niin vastaamme sinulle mahdollisimman pian.
- Myynnin puh.nro: +358 40 545 3096
- Muut asiat: +358 40 730 9100
- Myynnin s-posti: Myynti@vicera.fi
- Muut asiat: Info@vicera.fi
- Kukonkorventie 5, Ovi 15, 33880 Lempäälä
- Y-Tunnus: 2755768-5